Yürümeyle birlikte keşfedilenler

Duru’cuk yürümeye başladı başlayalı her gün değişik bir şeyle karşılaşıyoruz. Mesela 2-3 gün öncesine kadar ancak bir yere tutunarak ayağa kalkabilen Duru’cuk artık direkt ayağa kalkabiliyor. O da şöyle oldu:

Bir süredir oturur pozisyondan ellerini yere koyarak poposunu havaya dikerek kalkmaya çabalıyordu. O öyle yapınca ben de “Hadi kızım kalkabilirsin” diyerek ona poposundan azıcık destek verip kaldırıyordum ayağa. Bu durum pek hoşuna gidiyordu, gözlerinde büyük bir şeyi başarmış olmasının pırıltısını görüyorduk. Sanırım ya cuma ya da cumartesi akşamıydı. Yine böyle denemeler yaparken bir baktım ki hoop kendi ayağa kalkıverdi. Bu duruma bayıldı tabii. Sonra bunu oyuna dönüştürdük, “Deve Cüce” oynadık. O ayağa kalktıkça biz onu alkışladık, o da kendini alkışladı tabii. Güle eğlene pratik yapmış olduk böylece.

Duru çok temkinli yürüyor. Minik adımlarla, pıt pıt yürüyüveriyor. Şimdilerde salonun dışına çıkmaya başladı yavaş yavaş. Tutuna tutuna mutfağa doğru gidiyor. Biz de peşinden tabii, mutfak tehlikeli çocuk için.

Şu günleri kazasız belasız geçirmek dileğiyle…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir