Duru’da yeni haller

Öncelikle canım kızım aşının yaptığı o ateş ve kırmızılıklardan kurtuldu, Allah’ın izniyle ömrü billah kızamık-kızamıkçık-kabakulak bilmeyecek bu sayede:)

İştah olayımız pazar gününden bu yana daha iyi. O yedikçe ben yemiş gibi oluyorum. Yemeyen çocuk zor gerçekten, Allah sabır versin annelere ve bakanlara.

Bir de dişimiz çıkmıştı, alttaki iki dişin yanları, minicik pirinç gibi çok şeker. Bir tanesi görünüyor, öbürünü göremedim henüz.

Allah kız çocuğuna annelik içgüdüsünü vermiş doğuştan. Şimdi bu çocuk bebeğini alıp uyutmayı nereden bilecek başka. Beni taklit ediyor olabilir ama öyle güzel yapıyor ki, bebeği koluna alıyor, sallıyor, bir yandan da ninni söylüyor ona.

Bir de cici yapıyor şimdi. Önceden de yapardı ama şimdiki cicimiz de sesli. Biz “ciciiii ciciii” diye uzatıp söylüyoruz ya, o da onu taklit ediyor, sesiyle aynı melodiyi yakalıyor, eliyle de seviyor bir yandan. Çok şirin.

Birkaç sabahtır benden ayrılacağı zaman yani ben işe giderken yapışıyor kucağıma, inmek istemiyor. Balkona götürüyoruz, “bak domates” falan diyoruz. Dün o numaraya kandı ama bu sabah kanmadı. Yatağına götürüp yatırdık, “bak müzik açalım” falan dedik, olmadı. Bırakmak istemiyor beni. Ben de giderken söylüyorum, “Bak ben gidiyorum akşam gelicem, sana süt getiricem” diyorum. Bazen de “Ben gidicik akşam dönücük” diye işi gırgıra vuruyorum, üzülüyorum bu manzarayı yaşamaktan. Onu duyunca yapışıyor kucağıma. Kaçarak gitmek de istemiyorum, işin içinden çıkamadım. Sabah balkonda anneme vermek istedim Duru’yu, dövdü kadını. Sonra “Aaa niye dövüyorsun, gel cici anneanne” falan dedim, sonra sevdi. Sanki o ayırıyormuş gibi mi hissetti naptı anlamadım. Zavallı kadın, daha önce yeğenimden aynı şeyleri çekti, şimdi de Duru’dan çekiyor.

Migros’un indirimleri haber veren dergisinden nesneleri tanımaca oynuyoruz birkaç gündür:) Sayfayı açıyorum, “domates nerde kızım” diyorum eliyle gösteriyor, her şeyi tanımıyor tabii, tanıtmak lazım.

Aktivite bulmam gerek, oyuncak oynamanın haricinde neler yapabilirizi araştırıyorum. İlk etapta aklımda boya kalemi almak var, şu zararsız olanlardan. Bakalım sevecek mi…

Durum budur…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir