Bu okul işi ne zormuş

Ki daha bu minik yavruların gideceği kreş…

Neyse, Duru’yu bu yıl bir anaokuluna vermeye karar vermiştik daha önceden. Duru her ne kadar baştan istemiyorum dese de şimdi bu fikre alıştı, herkese “ben okula başlıyorum” diye anlatıyor:) Sonra da “o oyun grubu, okul değil” diyor:) Baştan o kadar karşı çıkınca ben de “oyun grubu orası, arkadaşların olacak ne güzel, oyunlar oynayacaksın” deyince biraz sıcaklaşmıştı okul fikrine.

En sonunda annem elinden tutup bizim oradaki Mobidik Anaokulu’na götürmüş. Ben de görüşmüştüm daha önceden. Bahçesinde gezinmiş, içeri girdiğinde çocuklar yemek yiyormuş, e haliyle gürültü de varmış. Öyle olunca bizimki rahatsız olmuş biraz…

Bizim orada dolaşmadığım yer kalmadı. Kalite açısından birbirinden farklılar ama maşallah fiyatlar birbirine pek yakın. Esin’in ikizleri Gökay ve Hilal de başlayacaklar, o da epey araştırdı, hatta benden daha fazla araştırdı. Sonunda ikimiz de yavrularımızı Deha’ya emanet etmeye karar verdik. Hem imkanlar hem de fiyat-kalite dengesi en iyi burası gibi geldi. İçime sinmeyen tek yanı “okul” gibi olması. Ben daha doğal, daha rahat bir yer istiyordum aslında ama bizim oralarda yok öyle bir yer.

Duru’yu cumartesi Deha’ya götürdük görüşmeye. Başta benden ayrılmak istemedi, bizimle odada oturdu, onun yanında da konuşamadık tabii. Neyse ne yapıp ettiler de onu resim odasına götürmeyi başardılar. Hem bana hem babasına resim yapmış, tam anneanneye de yapıyorlarmış ki kapağını açmak istediği sim olduğu gibi üzerine dökülmüş:) Odaya elinde iki resimle geldiğinde üzeri pırıl pırıl parlıyordu, boynu, kolları her tarafı mavi sim olmuş:)

Onun dışında Atlıkarınca, Chocuk Academy ile de görüştüm. Hiçbiri içime tam sinmedi. Atlıkarınca biraz daha bize yakın olsaydı belki orayı tercih edebilirdim, bahçesi daha yeşil, daha ev  gibi. Deha hepsinden iyi fakat burası da çok kurumsal, sanki zil çalıp da biraz sonra tüm çocuklar derse gireceklermiş gibi…Yine de en çok içimize burası sindi, biz de “Rastgele” diyerek Duru’yu buraya yazdırmaya karar verdik.

3 yarım günle başlatacağım, çok ister benimserse 5 yarım gün devam eder diye düşünüyorum. Saat 12.00-5.00 arası. Annem bırakıp annem alacak. Bakalım, umarım her şey yolunda gider ve çabucak adapte olur Duru…

Yarın kayıt yaptırmaya gideceğim. 6 adet de vesikalık resim istiyorlar, küçücük çocuklar için gerekli mi, bilmiyorum…

Duru için iyi olur umarım. Hem biraz bağımsızlığını kazanır, uzun saatler çocuklarla bir arada bulunmayı öğrenir. Tek isteğim, gözlerinin içindeki pırıltının gitmemesi, mutlu ve neşeli yanının törpülenmemesi.

Çok heyecanlıymış böyle başlangıçlar… 3 yaşını 3 ay geçe benim kızım da okullu olacak…

 

 

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir