Güneşli havalar ve gezmelere başlamalar…

Bu kış çok uzun sürdü. Havalar hala 10 derecelerde. Duru hafta içi eve kapandığından hafta sonunda hava güzel olsun istiyorum. Çocuğum biraz hava alsın, dışarılarda gezsin, güneş yüzü görsün, çiçeği, böceği tanısın diye…

Neyse, 2 hafta önce, Nisanın 3-4’ünde hava çok güzeldi. İstanbul Belediyesi, Lale Festivali için bazı alanlara bol miktarda lale ekmiş. Böyle olunca da bu güzelliği görelim dedik. Hıdiv Kasrı bize yakın, cumartesi günü oraya gittik. Laleler ekilmiş ama daha hepsi çıkmamıştı. Biz de renkli çiçeklerle idare etmek zorunda kaldık.

Duru’yu ilk defa dışarıda yürüttük. Meraklı bir çocuk olduğundan yine birilerini gözüne kestirip bol bol etrafı izledi.

Aynı haftanın pazar günü de bu kez Ebru’larla buluşmak üzere yine oradaydık. Hava güzel fakat biraz serindi. Bir de pazar olması nedeniyle birazcık kalabalıktı. Yine de keyifli bir gün geçirdik. Duru, babasının omzunda bir sağa, bir sola eğilerek oyunlarını oynadı.

Güneş gidince hava ayaza dönüyor. Dikkat etmek lazım. Güzel havalardan istifade etmek de lazım. Bahar geldi, kırlarda koşup yuvarlanmak lazım. Kızıma çayır çimen lazım. Yazının sonunu bağlayamadım. Bu da böyle olsun bakalım:)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir