19 Mayıs hem bayram hem tatil

Bayramlar güzel günler. Hem bayram olması hem de tatil olmaları açısından:)

Canım dostumun, Ebru’mun doğum günüydü 18 Mayıs’ta. Hazır 19 Mayıs tatilken bir organizasyon yapmışlar. Polonezköy Leonardo’da brunch’a gittik. Yaklaşık 10 kişiydik, çocuklar hariç.

O güne ait hava durumu çok parlak değildi. Hava soğuk değildi ama arada yağmur çiseledi. Yine de güzeldi, çok da ıslatmadı zaten.

Öyle güzel bir yer bulunca Duru  ilk 10 dakikadan sonra kendini dışarılara vurdu tabii. Biz gittiğimizde Ebrular kahvaltıya başlamıştı. Çok özeniyorum oturup bir şeyler yiyen çocuklara. Duru’nun çok nadirdir dışarda yemek yediği.

Neyse tabakları aldık. Biz kahvaltı ederken Selçuk kahvaltısını bitirdiği için Duru’yu alıp epey oyaladı sağolsun. Birlikte parka gitmişler. Yağmur başlayınca geri geldiler.

Bizimkini yağmur durdurmaz tabii. Pantolonunu değiştirip tekrar kendimizi dışarı saldık. Güzel bir oyun parkı vardı. Ve alabildiğine yeşillik kocaman alan. Orada koşturduk. Ebru da bizimle geldi bir ara. Telefonundan Apaçi çaldı, Duru büyülenmiş gibi seyretti elinde iPhone, azıcık dinlendik:)

Bir ben, bir Serhan, bir Selçuk sırayla Duru’ya yetişmeye çalıştık. Gerçekten çok yorucuydu ama acayip keyifli bir gündü.

Duru Selçuk hastası. Parkta Selçuk’la oynadılar. Sonra gitmek istedi Selçuk, bizimki bırakmadı. “Selçuut, Selçuuut gel” diye diye göndermedi resmen. Selçuk da Duru’ya hasta. Karşılıklı…

Güneş de çok seviyor, iyice abla olmuş o da, ne zaman büyüdü, şaşırtıyorlar insanı. Duru da ona bayılıyor, Günooş Günoooşş diye peşinden koşturuyor.

Parkta bir kaydırak vardı, merdivenleri yok, tahta basamaklar kullanılarak el ve ayaklarla birlikte çıkılıyor. Serhan Duru’nun arkasından destek verdi, o da kedi çevikliğiyle çıkıp çıkıp kaydı keyifle.

Duru hiç uyumadığından arabaya bindiğimiz dakikadan itibaren bu vaziyette sızdı. Saat 7’ye geliyordu. Eve çıktık, yatırdık, uyanmadı bile…

Kısacası vakit nasıl geçti anlamadık. Ebru’yla vakit geçirmeyi, Selçuk’u da özlemişim çok. Günoş da çok tatlıydı. Duru da keyif aldı, Serhan da. Güzel bir 19 Mayıs’tı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir