Bilinmeyen kelime için bir öneri ve mesleki laflar

Geçen akşam yan yana yatıyoruz Duru’yla. Aklına bir kelime gelmiş, bir çizgi filmden duymuş, fakat yanlış anlamış olmalı ki kelimeyi ben anlayamadım. Bana anlamını sordu. Ben de bilmediğimi söyledim. Şöyle dedi: “Şimdi sen yarın işe git, iş bilgisayarını aç. İnternete o kelimeyi yaz, öğrenip bana söyle tamam mı:)” Cevap veremedim, sadece güzel bir fikir olduğunu söyledim. Nereden biliyor internetten bir şeyler aranabildiğini bilmiyorum.

Bir başka durum şöyle: Geçenlerde benim editör olduğumu, editörlerin okuduğumuz kitapları da yaptıklarını söyledim, başka nasıl anlatılır bilemiyorum. Birkaç saat sonra o da editör olmaya karar verdi: “Ben büyüyünce adaptör olucam, kitap yapıcam:)”

Geçen akşam oyun oynuyoruz, hayvanları da yanımıza aldık. Onlar bir işte çalışıyormuş sözde ve hepsinin bir mesleği varmış gibi yaptık. Konu yine bana döndü:) Fil ne iş yapıyor diye sordum. “Hayvan ve dinozor çıkıntısı alıyor” dedi. Anlam veremedim tabii, aklıma paleontologlar geldi, hani kemik vs. gibi bir şey mi demek istiyor acaba diye düşündüm. “Ben anlayamadım tam, bana biraz açıklar mısın” deyince olayın gerçek yüzünü anladım. Ben ona, işyerinden hayvan, dinozor resimlerinin printer çıktısını alıp getiriyorum. Bir-iki kez kendi de gördü beni işyerime geldiğinde, ona çıkış almıştım birkaç tane boyasın diye. Meğerse benim mesleğimi öyle anlamış yavrum:) Hani sen bana işten dinozor resimleri getiriyorsun ya deyince çözdüm olayı:)

Böyle işte, bu aralar anneye bir özenti var, ben ne isem o da ondan olmak istiyor. Mesela İstanbul Sporlu olmak istiyor nedense, benim de o takımı tutmamı istiyor. Biz Fenerliyiz değil mi anne diyor bazen de:)

Son bir şey daha. Dün tiyatroya gittik, Küçük Balık Bambam oyunun adı. Güzel bir oyundu. Çıkışta babaanne, dede, hala, amca ve yenge ile buluştuk. Orada bir park vardı. Sevim kaydıraktan kaydı, hoşuma gitti, Duru’ya gösterdim, “bak Sevim ne güzel kaydı” dedim. O da o sırada elinde bir çubuk, toprağa bir şeyler çiziyor, yazıyor… “Böyle bir şey olamaz” dedi, yürüdü gitti:) Öylece kaldık hepimiz:)

Böyle işte, benim çok bilmiş kızımda son laflar sözler böyle…

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir