18. ay doktor kontrolü

Pazartesi günü izinliydik Serhan’la. Serhan cumartesi çalışacağından Gülbin Hanım’daki randevumuzu pazartesiye aldırdım. Muayenenin bu kadar zorlu geçeceğini bilmiyorduk tabii.

Saat 3 buçuğu geçerek orda olduk. Bekleme odasında minik masa ve sandalye vardı, Duru oturup güzel güzel oynadı.

Sonra muayene odasına girdik. Başka bir doktor daha vardı asistan, onu görür görmez başladı ağlamaya bizimki. Gören canını acıtıyorlar sanır. Yok öyle bir şey, daha dokunmamıştı bile. Boyunu zorla ölçtürdük, kafa ölçüsünü bile alamadı. Beraber tartıldık, kucağımdan inmedi.

Gülbin Hanım geldi. Duru çığlık çığlığa, bir ara kusacaktı yine ağlamaktan. Çok hırpalandı zavallım. Bir de karma aşıyı yiyince işler çığırından çıktı. Emzirerek sakinleştirdim, iyi ki meme var:) Sonra kucağıma yapışık oturdu bir müddet, başını göğsüme dayadı. Doktor giderken de ona bay bay yaptı yine de.

Arabada da sızdı zavallım. 2,5 yaşına kadar böyleymiş, yakınları dışında kimsenin özel alanına girmesini istemiyor demek ki.

18. ay boy-kilo durumu gayet iyi, 88,5 cm, 13 kilo. %97’lerde yine, maşallah. Ayak numarası 23, geçen gün evde giymesi için 23 numara bir patik aldım, tam parmak ucuna geldi, çaresiz 24 ile değiştirdim, satıcı adam bile şaşırdı bu duruma:)

Dün akşam televizyonun kumandasını kullanarak radyoyu açmış. Sertab’ın Rengarenk’inden sonraki favorimiz Tarkan’ın “Öp öp”ü. Orda da o çalıyormuş, bitmiş tabii. Eve geldim, bana “öp öp öp” sesini taklit ediyor, eliyle öpücük işareti yapıyor, “onu bul çal oynayayım” demek istiyor. Nermin bana bir cd doldurmuştu gitmeden sağolsun, onda vardı, çaldım. Herhalde 5-6 kez çaldırmıştır peşpeşe.

Onunla birlikte ben de oynamaya başladım, sonra babası geldi, o da katıldı bize, akşam akşam hareket oldu. Sonra babası aldı kucağına, birlikte dans ettiler, Duru yapıştı babasına, sırtına pat pat diye vurdu sevgisinden.

Bir de mesela Duru kucağımdayken Serhan da yanımıza gelince, bizi öyle yan yana görünce bu durum çok hoşuna gidiyor. Babasına benim yanağımı gösteriyor öpsün diye, kendini güvende hissediyor herhalde, annem babam yanımda, birbirlerini seviyorlar, ne güzel falan diye düşünüyor. Küçücükler ama her şeyin farkındalar, bilmez anlamaz dememek lazım…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir