Babaya dudaktan öpücük

Dün, yani pazar günü Emine ve Melih bizdelerdi. Emine bebek beklediğinden beri ilk kez gördüm onu, çok şekerdi. Bizimki yabancıladı, özellikle Melih’i, cici falan dedik ama anlamadı. Saat 11.30 gibi uyudu, onlar gidene kadar da uyanmadı. Zavallı Emineciğin hevesi kursağında kaldı. Duru’nun doğum gününde gelememişti onlar, dolayısıyla gecikmiş bir doğum günü ziyareti oldu. Çok güzel, şarkılı, öğretici bir oyuncak almışlar, kitap şeklinde, sayfalarını çevirdikçe şarkılar çalıyor. Onlar Duru için gelmişti ama bizimki ortalıkta olamadı maalesef…

Neyse, onlar gittikten sonra ben de haftalık işlerim için Duru’yu babasına bıraktım. Benim kucağımda birkaç dakikadan fazla durmayan (emzirmeler hariç) Durucuk, babasının kucağında herhalde yarım saatten fazla oturdu. İkisi balkonda pek bir keyifliydiler. Bir yandan temizlik yapıyor bir yandan da onların oyunlarını izliyordum arada.

Dün Duru’nun keyfi de iyiydi maşallah, gülerek uyandı, sıcağa rağmen mızmızlanmadı. Sıcak deyince, zavallı yavrumun her yeri isilik, sırt, karın, kol içleri, ense, her yer kırmızı benekler içinde. Günde 2 kez yıkamamıza rağmen sıcakta çok hareket ettiği için her yeri kızardı yavrumun. Bugün doktorunu aradım, tuzlu suyla banyo yaptırmamızı söyledi, bir de mısır nişastası ince bir tabaka halinde sürülecekmiş, bakalım deneyeceğim. Neyse, onlar balkonda keyifli keyifli oturuyorlardı. Sonra Serhan seslendi bana. Dudaktan öpmüş Duru. Aslında sabah uyandığında onu bizim yatağa getirmiştim. Ben Duru’nun kahvaltısını hazırlarken yine babasıyla aşk halinde oynuyordu. Serhan “öp kızım” demiş, o da gelip direkt dudağından öpmüş babasının. Öğlen de aynı şey olmuş, nerden bilir küçücük yavru dudağı, bilemedim:)

Bizim lady büyüyor anlayacağınız…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir