Duru ve kavramlar kitabı

Geçen gün internetten kitap siparişi verdim birkaç tane. Evde 2 tane küçük resimli hikaye kitabı vardı, annem her gün okuyormuş gündüz Duru’ya, o da severek dinliyormuş. Ben de Duru için birkaç hikaye kitabı, kavramları gösteren resimli bir kitap seti, kendim için çocuk psikolojisi, bakımıyla alakalı birkaç kitap siparişi verdim. Ucuzlukvadisi.com diye bir siteden, kitaplar yüzde 35-40 indirimli. 1-2 günde de elimde oldu. Genellikle bilmediğim kitabı almam, görerek almayı isterim ama iş çıkışı bir an önce eve gitme sevdası, hafta sonları da vakitsizlik nedeniyle ben de internetten alışveriş yapan insanların arasına katıldım istemeyerek de olsa. Kolayıma da gitmiyor değil, keyif de alıyorum bundan işin kötüsü:(

Kitaplarım geldi dün. Ben de bir heves eve gidince Duru’ya yemek yedirirken kavramlar kitabından birini koydum önüne. Biraz oyalandı. Sonra bir kenara kaldırdık. Neyse, ilerleyen saatlerde oturduk, birlikte kitabı inceledik. Üzüm, sandalye gibi tanıdığı kavramları sorunca kitaptan gösteriyor. Kitaptan vantilatörü gösterdim, sonra salondaki vantilatörü işaret ettim. İkisini eşleştirince çok şaşırdı, pamağıyla bir kitaptakini bir salondakini göstermeye başladı. Bir de Selin’in çocukken kullandığı bir gözlük vardı, onu da getirdim Duru’ya gösterdim, sonra kitaptaki gözlük resmiyle eşleştirdik. Epey bir hoşuna gitti. Taktım gözlükleri, çok eğlendik. O taktırmadı tabii, şapka vs. de taktırmıyor, sıkıntılıdır artakadaş biraz:)

Dün akşamımız da öyle geçti. Kitapla epey bir oyalandık. Aldıklarımı tek tek çıkaracağım. Bu kitap biraz daha idare eder bizi. Belki meyve, sebze, eşya resimlerinin renkli çıktılarını alıp kartonlara yapıştırarak küçük kartlar da hazırlarım, değişiklik olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir