Bir görüntüyle eskiyi anımsama

Çeşme’ye gidişte Duru çoğunlukla kucağımdaydı demiştim. Bir ara kucağımda uyuyakaldı. Ona bakınca aklıma çektiğim eski fotoğraflardan biri geldi hemen:

Duru burada neredeyse 1 aylık.

Kucağımda yatan kocamanım ise 15 aylıktı. İfade aynı ama hatlar birazcık büyümüş.

Bu arada bizimki dişlerini fırçalatmıyor. Ben de o uyuduktan sonra ellerimi yıkayıp parmağımla dişlerini temizliyorum. Tatil dönüşü yine bir ağız bakımı sırasında baktım ki ağzı diş dolmuş. Sessiz sakin diş çıkarmış bizimki. Üstte 2 köpek dişi, altta diğer taraftaki azı yanı, yine üstte dipte bir azı yanı dişi. 4 diş birden. O kadar ateş ve huzursuzluk, aşının yanında dişten de kaynaklanıyormuş yani.

Bu arada tatilde kelime dağarcığına 1-2 kelime daha ekledi. “Ağaç”ı çok güzel söylüyor. “Ne dedin” benzeri bir kelime söylüyor bir de. Tatil dönüşü motor becerileri de oldukça gelişmiş. Küpleri güzelce üst üste koyuyor büyüklüklerine göre.

Dün akşam “O piti piti karamela sepeti terazi lastik jimnastik” gibi anlamsız bir şarkıyı söyleyerek Duru’yu oynattık. Önce utanır gibi oldu, bacaklarıma saklandı. Sonra mutfağa gitti, poposunu sallaya sallaya orada oynadı güzelce:) Çocuklar utanmayı da biliyorlar daha bu yaştan.

Çok telden çaldı bu yazı, aklıma geleni yazdım işte:)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir