Tek kelimeyle harika!

Geçen cumartesi Duru’nun göz kontrolü vardı. Doktorumuz Gülbin Hanım 3 yaş civarında Duru’yu göz kontrolüne götürmemizi söyledi. İki isim verdi, o isimlerden biri de Şule Ziylan’dı.

İnternetten araştırdım hemen, çok olumlu yorumlar vardı hakkında. Hemen randevu aldım, ama 3 ay sonrasına verdiler.

Zaman geldi çattı. Korka korka gittim. Çünkü Duru’nun ciddi bir doktor fobisi var, her seferinde ağlamaktan, zaman zaman kusmaktan bitap düşüyor yavrum.

Yeditepe Göz’ün yeri Balmumcu’da. Büyük bir bina. Duru ilk gittiğinde biraz tedirgin oldu ama ben ona 1 hafta öncesinden doktora gideceğimizi, doktor teyzeye gözlerimizi göstereceğimizi, onun da ne kadar beğeneceğini ve Duru’yu çok seveceğini söyleyip durdum. Bir de doktordan sonra atları görmeye gideceğimizi de söyledim.

Hastanede çocuklar için bir oda var, orada biraz sakinledi Duru. Tam zamanında bizi içeri aldılar. Önce asistan, Duru’nun göz ölçümlerini yaptı. Önce biraz çekimser davrandı doğal olarak. Sonra “Bak Duru, orada bir at çiftliği var, onu görebilecek misin” dedim. o da merakla alnını ve çenesini makineye yasladı, işlem kısa sürdü.

Sonra Şule Hanım’ın odasına girdik, orada bir dinozor da vardı. Hemen ona yöneldi. Şule Hanım’ın tavrı, ses tonu muhteşemdi, yumuşacık, sevgi dolu…

Duru’yu kucağıma aldım, sesini çıkarmadan tüm soruları cevapladı. Kuş resmini sorduğundu “Tuu” dedi, Şule Hanım anlamadı tabii onun kuğu demek istediğini:)

“Bebeğim, güzel kızım, canım”larla muayeneyi bitirdi. Keşke benim gözlerime de baksa dedim içimden:)

Muayene bittiğinde Duru’nun ödülü lolipoptu. Çok uslu olduğundan hak etmişti bunu.

Giderken elindeki minik çiçeği verdi doktoruna, o da hemen nezaket gösterip suya koydu.

Mutlu mesut ayrıldık oradan. Şule Hanım’ı Duru’ya olan yaklaşımından dolayı tebrik ettim, ilk kez sorunsuz bir doktor seansı yaşadık sayesinde diye…

Şule Hanım aynı zamanda Güneş’in de doktoru, sayesinde Güneş’in gözleri şu anda çok iyi maşallah.

Çocuğunuz için göz doktoru arıyorsanız mutlaka Şule Hanım diyorum, başka söze gerek yok.

Doktordan sonra da söz verdiğimiz gibi Duru’yu atlara götürdük. Eğer at çiftliği isteseydi ona da götürecektik ama o atlıkarıncayı tercih etti.

Atlantis’e gittik çıkışta.

Sonraki kontrol 1 sene  sonra…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir