Güzel bir icat: Portatif mama sandalyesi

Bebek 6. ayda katı gıdaya geçince mama sandalyesi ihtiyacı doğuyor. Ebru, daha Duru ortada yokken Güneş’in mama sandalyesini bize vermişti. Biz de jelatinlemiş, zamanı gelince kullanmak üzere kaldırmıştık. Yani, daha Duru yokken mama sandalyesi bizimleydi. Duru yemek yemeye başlayınca mama sandalyesini çıkardık. O da artık evin bir bireyiydi, sandalyesi de böylece yemek masamızın başköşesinde yerini almıştı.

Bu tip mama sandalyeleri biraz büyükçe oluyor, dolayısıyla fazla yer kaplıyor. Bir de Duru’yu oturtunca bir süre sonra sıkılıyordu. Sanırım etrafı çok kapalı geliyordu ona.

Yılbaşında teyzesi ve eniştesi ona portatif mama sandalyesi almışlar. Tepsisinde oyuncakları var. İlk oturttuğumuzda oyuncaklar o kadar ilgisini çekmişti ki hangi biriyle oynayacağını şaşırmıştı. Bu sandalye geldikten sonra büyük olanını kullanmaz olduk. Portatif olanı hem daha az yer kaplıyor hem de istediğimiz yere kolayca götürebiliyoruz. Yaklaşık 1,5 aydır kullanıyoruz, oyuncakları hala ilgisini çekiyor.

Böyle olunca öteki sandalyeyi yine zamanını beklemek üzere Duru’nun odasına kaldırdık.

3 yorum

  1. merhaba ben de bu mama koltuğundan almak istiyorum da acaba sırt kısmı plastik olduğu için rahatsız eder mi diye endişeleniyorum.bebeğiniz de çok tatalı allah bağışlasın.cevap verirseniz çok sevinirim.teşekkürler

  2. Merhaba, Duru 3 yaşına girecek neredeyse, hâlâ kullanıyoruz. Hiçbir rahatsızlık hissetmedik, biz çok memnun kaldık. Biraz büyüyüce tepsisini çıkarıp masaya yanaştırdık. Yer de kaplamıyor, gittiğimiz yerlere de götürdük, oralarda da rahatlıkla kullandık. Memnuniyet yine de görecelidir, biz memnunuz deriz bir başkası memnun kalmaz. Ben kendi adıma tavsiye ederim.

  3. çok teşekkür ederim cevapladığınız için.yer sorunundan dolayı büyük bişey almak istemiyordum.danıştığım iyi oldu sağolun.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir