Urfa’nın Balıklı Göl’ünü göremeyen evimize buyursun

Akvaryum maceramız 2 balıkla başlamıştı. Güzel güzel anlaşıyorduk. Ta ki kırmızı kafalı Japon gidene kadar. Bizim Turuncu tek kalınca Serhan hemen gidip onun yerine 8 balık daha aldı! Bu arada akvaryum sadece 8 litrelik, fanustan hallice yani:)

Balıklara fena sardım bir ara. Diğer Japonum da gitmesin diye internetten araştırmalar yaptım. Ispanak haşlayıp verdim. Bir ara 3 lepistes vardı, ikisi benim Japona musallat olup onu deli gibi ileri geri akvaryumda dört dördürünce derhal gönderttim onları. 3 balığın yerine 4 tane başka balık geldi bu sefer. Bölünerek çoğalıyor gibiydiler… Ama favorim, ilk göz ağrım tabii ki benim güzel turuncu Japonumdu…

Dün bize bir sürpriz daha yaptı Serhan. 3 küçük zebra balığıyla eli kolu dolu geldi eve:) En çok Duru sevindi buna. Balıklı poşeti eline alıp gezdirdi onları bir güzel:) Böylece akvaryumcuğumuzda şu anda tam 3 zebra, 2 hamsi benzeri tetra, 1 tombik tetra (2 idi biri gitti), 1 vatoz, 1 çöpçü, 1 büyük 1 minik Japon, 2 başka bir balık daha, toplamda 12 balığımız var! Yani santimetreküpe 5 balık falan düşüyor. Öyle ki yüzerken birbirlerine çarpıyorlar bazen:) Sinir bozucu… Bu sabah yem verirken hepsi suyun yüzeyine doğru hücum edince aklıma seneler önce gittiğim ve gördüğümde içimin kımıl kımıl olduğu Balıklı Göl geldi.

Balıklı Göl’ü görmek için Urfa’ya gitmenize gerek yok, bize gelin, en âlâsından bu hissi yaşatalım size:)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir